جلوگیری از روغن ریزی موتور سیکلت    

 

 

روغن ریزی موتور سیکلت از آن دسته مشکلاتیست که کمتر کسی پیدا میشود که در صورت مواجهه با آن اعصابش خورد نشود! نشت روغن از قسمت های مختلف موتور سیکلت میتواند بسیار آزار دهنده باشد. کما اینکه این نشتی از قسمت انجین موتور سیکلت خارج شود که این یک مشکل جدی و بسیار آزار دهنده میباشد.  نشتی روغن موتور از انجین موتور سیکلت در صورتی که به موقع رفع نشود و برطرف نگردد، موجب خرابی سایر قطعات و همچنین به بار آوردن هزینه های سرسام آوریست که در ادامه ذکر میکنیم.

 

تعویض به موقع روغن موتور سیکلت

 

به جرات میتوان گفت روغن موتور سیکلت مهم ترین  مایعیست که در موتور استفاده میشود. روغن باعث میشود که قطعات انجین به راحتی کنار هم کار کنند و مشکلی برایشان بوجود نیاید.

اینکه شما روغن موتور سیکلتتان را به موقع تعویض کنید بسیار موضوع حائر اهمیتیست زیرا در صورتی که روغن موتور سیکلت به موقع تعویض نشود عواقب خطرناک و هزینه زایی را بدنبال خواهد داشت.

روغن تازه و سالم از داغ شدن بیش از اندازه انجین موتور سیکلت جلوگیری کرده و از آسیب رسیدن به قطعات جلوگیری میکند. در صورتیکه روغن موتور سیکلت خود را به موقع تعویض نکنید، به قسمت های زیادی از جمله کاسه نمد ها و واشر ها آسیب میرسد و خود این باعث روغن ریزی موتور سیکلت شما میگردد. برای توضیحات بیشتر زمان و نحوه تعویض روغن موتور سیکلت را مطالعه کنید

 

آب بندی موتور سیکلت

 

خیلی ها با تعجب میپرسند: موتور سیکلت من نو است ولی مدتی بعد از خرید دچار روغن ریزی شد؛ خب در پاسخ به این دوستان باید عرض کنیم که شما به احتمال بسیار زیاد موتور سیکلتتان را آب بندی نکرده اید.

همانطور که در مقاله  نحوه آب بندی موتور سیکلت قبلا اشاره شد، آب بندی موتور سیکلت یک امر کاملا ضروریست، و در صورتی که بدرستی انجام نشود به زودی باعث روغن ریزی موتور سیکلت میگررد؛

زیرا در اولین کارکرد انجین موتور سیکلت براده و تراشه های اضافی بسیار ریزی از قطعات درون انجین جدا میشود و در صورتیکه این براده فلز ها از انجین خارج نشوند به راحتی باعث خوردگی واشر ها و کاسه نمد ها شد و آن ها را از بین میبرند.

عمل آب بندی موتور سیکلت یک امر ضروری میباشد که شما برای جلوگیری از نشتی روغن و روغن ریزی موتور سیکلت باید انجام دهید.

هندا
بوکسر
و موتور های چینی وغیره….

روغن ریزی موتور سیکلت از آن دسته مشکلاتیست که کمتر کسی پیدا میشود که در صورت مواجهه با آن اعصابش خورد نشود!
نشت روغن از قسمت های مختلف موتور سیکلت میتواند بسیار آزار دهنده باشد. کما اینکه این نشتی از قسمت انجین موتور سیکلت خارج شود که این یک مشکل جدی و بسیار آزار دهنده میباشد. نشتی روغن موتور از انجین موتور سیکلت در صورتی که به موقع رفع نشود و برطرف نگردد، موجب خرابی سایر قطعات و همچنین به بار آوردن هزینه های سرسام آوریست که در ادامه ذکر میکنیم.

 

 

تعویض به موقع روغن موتور سیکلت 

به جرات میتوان گفت روغن موتور سیکلت مهم ترین  مایعیست که در موتور استفاده میشود. روغن باعث میشود که قطعات انجین به راحتی کنار هم کار کنند و مشکلی برایشان بوجود نیاید. اینکه شما روغن موتور سیکلتتان را به موقع تعویض کنید بسیار موضوع حائر اهمیتیست زیرا در صورتی که روغن موتور سیکلت به موقع تعویض نشود عواقب خطرناک و هزینه زایی را بدنبال خواهد داشت.
روغن تازه و سالم از داغ شدن بیش از اندازه انجین موتور سیکلت جلوگیری کرده و از آسیب رسیدن به قطعات جلوگیری میکند. در صورتیکه روغن موتور سیکلت خود را به موقع تعویض نکنید، به قسمت های زیادی از جمله کاسه نمد ها و واشر ها آسیب میرسد و خود این باعث روغن ریزی موتور سیکلت شما میگردد.
آب بندی موتور سیکلتیکی از نکات قابل به ذکردر موتور سیکلت هستخیلی ها با تعجب میپرسند: موتور سیکلت من نو است ولی مدتی بعد از خرید دچار روغن ریزی شد؛ خب در پاسخ به این دوستان باید عرض کنیم که شما به احتمال بسیار زیاد موتور سیکلتتان را آب بندی نکرده اید.
همانطور که در مقاله  نحوه آب بندی موتور سیکلت قبلا اشاره شد، آب بندی موتور سیکلت یک امر کاملا ضروریست، و در صورتی که بدرستی انجام نشود به زودی باعث روغن ریزی موتور سیکلت میگررد؛
زیرا در اولین کارکرد انجین موتور سیکلت براده و تراشه های اضافی بسیار ریزی از قطعات درون انجین جدا میشود و در صورتیکه این براده فلز ها از انجین خارج نشوند به راحتی باعث خوردگی واشر ها و کاسه نمد ها شد و آن ها را از بین میبرند. عمل آب بندی موتور سیکلت یک امر ضروری میباشد که شما برای جلوگیری از نشتی روغن و روغن ریزی موتور سیکلت باید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *