موتور سیکلت ها
سرویس و تعمیر موتور سیکلت
نحوه خرید باتری موتور سیکلت
باتری های موتور سیکلت یک انفجار انرژی به موتور می دهند تا موتور سیکلت بتواند روشن شود و کار کند. این باتری کوچکتر از باتری ماشین است، اما عملکرد یکسانی دارد.[۱] از آنجایی که کوچکتر و سبکتر از باتری موجود در خودرو است، اغلب هزینه کمتری دارد. با این حال، باتری‌های موتورسیکلت باید به همان روشی که باتری‌های خودرو انجام می‌دهند، نگهداری و تعویض شوند. باتری های موتور سیکلت را از مکانیک خود، در فروشگاه های لوازم خودرو یا آنلاین خریداری کنید.
مراحل
۱
هر ۳ تا ۵ سال یک بار باتری جدید بخرید. باتری های موتور سیکلت که به خوبی نگهداری می شوند حداقل ۳ سال دوام می آورند.[۲]
۲
به باتری موتور سیکلت فعلی خود نگاه کنید. این نوع باتری است که باید بخرید.
به کتابچه راهنمای همراه موتورسیکلت خود مراجعه کنید. باید نوع باتری مورد استفاده در مدل خاص شما را فهرست کند.
۳
باتری با سابقه عملکرد مورد اعتماد خود را انتخاب کنید. حتی زمانی که می دانید بر اساس نوع موتور سیکلت خود چه مارک و مدل باتری را بخرید، باز هم انتخاب هایی وجود دارد.
برای کاهش تلفات آب، یک باتری موتورسیکلت بدون نیاز به تعمیر و نگهداری بخرید.[۳] این نوع باتری پس از پر شدن با اسید بسته می شود، بنابراین هرگز نیازی به پر کردن آن یا بررسی سطح مایع نخواهید داشت.
اگر قصد ندارید به طور مکرر آن را شارژ کنید، باتری agm را انتخاب کنید. این نوع باتری موتور سیکلت جاذبه را بیشتر از باتری های معمولی نگه می دارد و نیازی به شارژ مکرر نخواهد داشت. این یک انتخاب خوب برای دوره های ذخیره سازی در زمستان است.
اگر چیزی مقاوم و قابل اعتماد می خواهید، یک باتری موتور سیکلت معمولی بخرید. این باتری ها قابل اعتماد هستند و تمام استانداردهای صنعت را برآورده می کنند. آنها در هر آب و هوایی به خوبی کار می کنند و می توانند سطوح لرزان یا محیط های خشن را کنترل کنند.
۴
هنگام خرید باتری موتور سیکلت آب و هوا را در نظر بگیرید. کسانی که در آب و هوای گرم مانند فلوریدا زندگی می کنند به باتری با عمر طولانی تری نیاز دارند.[۴]
۵
به طول سفر خود فکر کنید اگر با موتور سیکلت خود به سفرهای کوتاه می روید، باتری بخرید که نیازی به شارژ مجدد نداشته باشد. فواصل کوتاه اجازه نمی دهد دینام برای مدت طولانی شارژ شود.
۶
با فروشنده خود در مورد بهترین باتری صحبت کنید. شخصی که موتورسیکلت شما را به شما فروخته است باید بتواند یک باتری را به شما توصیه کند و بفروشد.
برای پرداخت کمی بیشتر از زمانی که خودتان خرید کنید آماده شوید. با این حال، ممکن است ارزش آن را داشته باشد زیرا از توصیه های قابل اعتماد پیروی خواهید کرد.
۷
باتری موتور سیکلت را از فروشگاه قطعات خودرو بخرید. خرده‌فروش‌هایی مانند منطقه خودکار، قطعات پیشرفته خودرو و sears، باتری‌هایی را برای همه مدل‌ها و ساخت‌های موتورسیکلت می‌فروشند.
ببینید آیا همکاران فروشگاه به شما در نصب آن کمک خواهند کرد. گاهی اوقات آنها نصب رایگان را با خرید باتری ارائه می دهند.
۸
برای انتخاب بزرگتر و قیمت های پایین تر، آنلاین را بررسی کنید.
مطمئن شوید شارژر باتری شما با باتری خریداری شده سازگار است.[۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *