هرچند وقت یکبار باید موتور سیکلت خود را سرویس کنیم‌‌؟

موتورسیکلت وسیله جذاب و هیجان انگیزی که میتواند ما را در زمانی کوتاه به محل مد نظرمان برساند بدون اینکه نگرانی بابت ماندن در ترافیک داشته باشیم و در مقایسه با خودرو از هزینه های تعمیرات و نگه داری ارزان قیمت تری برخوردار است که از جمله ویژگی های موتورسیکلت می باشد. آنچه که مسلم است پس از مدت زمانی که از موتورسیکلت خود استفاده می کنیم باید موتورسیکلت خود را سرویس کنیم. سرویس دهی موتور شامل تغییر روغن، روغن کاری، چک کردن زنجیر در هر شش ماه می باشد. چک کردن تایر های موتور در هر ماه، تنظیم کاربراتور و سیم کشی هر دو سال یکبار، اچار کشی و فیلر گیری و چند مورد دیگر برای بررسی روتین مهم است تا موتور شما در جاده دچار مشکل نشود. متاسفانه تا زمانی که موتور سیکلت ما دچار مشکل نشود به فکر سرویس آن نمی افتیم.

اگر موتورسیکلت خود را سرویس نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

اگر هر چند وقت یکبار موتور سیکلت خود را سرویس نکنیم چه می شود.

تعویض روغن: تعویض روغن هر شش ماه یکبار اتفاق بی افتد. شاید شما استفاده زیادی از موتور خود نمی کنید و با خودتان بگویید پس موتورسیکلت تان نیاز به تعویض روغن ندارد. روغن قدیمی با گذشت زمان خاصیت خود را از دست می دهد و اگر روغن موتورتان را تعویض نکنید موتور شما داغ می کند.

تعویض زنجیر موتورسیکلت:
یک زنجیر بیش از اندازه شل یا بیش از اندازه سفت باعث خراب شدن و یا پاره شدن زنجیر میشود و خطرات زیادی برای شما دارد و باعث تصادف وصدمه زدن به شما می شود.

باد لاستیک: فشار نامناسب بر تایر باعث صاف شدن تایر موتورسیکلت می شود و آسیب های قابل توجهی به رینگ ها وارد می کند.

آیا استفاده از روغن خودرو در موتورسیکلت به جای روغن موتورسیکلت استفاده کنیم‌؟
به صورت موقت استفاده از روغن خودرو در موتور سیکلت مشکلی ندارد اما نباید به صورت مداوم استفاده شود. و در صورتی که مجبور به استفاده شدید در اولین فرصت آن را تعویض کنید. توصیه ما این است که حتما از روغن موتورسیکلت استفاده کنید.

مدیر سایت. ابراهیم قویدل
۰۹۳۷۳۵۱۶۷۷۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *