1. استفاده از سیلندر موتورسیکلت
  استفاده از سیلندر موتورسیکلت
  John H Glimmerveen دارای مجوز به About.com
  بیشتر موتورسیکلت های کلاسیک قدیمی دارای آستین آهنی در داخل سیلندر آلومینیوم هستند. با گذشت زمان و با مسافت پیموده شده بیشتر ، این خطوط بیضی شکل می شوند و فاصله بین پیستون تا سوراخ برای حفظ عملکرد بسیار بزرگ می شود. هر دو حالت را می توان با بازیابی اصلاح کرد.
  در هنگام بازسازی مکانیکی موتور به طور معمول پیستون را برای فاصله تحمل (فاصله کارکرد) و بیضی شکل آستر سیلندر اندازه گیری می کند. با این حال ، اگر موتور سیکلت در حال کار باشد ، روش های مختلفی برای بررسی وضعیت سیلندر بدون جدا کردن موتور وجود دارد .
  اولین نشانه ای که موتور موتور سیکلت نیاز به ترمیم و / یا زنگ های جدید دارد ، هنگامی است که موتورسوار یا مکانیک متوجه دود شدن موتور می شود. این در درجه اول به ۴ سکته مغزی اعمال می شود. در ۲ حرکت ، سوارکار متوجه افت عملکرد و دشواری شروع می شود.
  ۴ ضربه ای
  هنگامی که پیستون ها و / یا حلقه ها شروع به بالا آمدن می کنند ، روغن آنها را در محفظه احتراق جایی که در مرحله احتراق سوزانده می شوند برش می دهد. روغن از سیستم اگزوز رنگ آبی می دهد که با افزایش سرعت موتور بدتر خواهد شد.
  برای اطمینان از اینکه موتور به تنظیم مجدد نیاز دارد ، مکانیک می تواند دو آزمایش برای بررسی وضعیت یک سیلندر منفرد انجام دهد. یک آزمایش راحت تر ، تست فشار میل لنگ است. این آزمایش به طور کلی مکانیک وضعیت داخلی قطعات مختلف موتور را بیان می کند. با این حال ، از آنجا که کربن می تواند با گذشت زمان در داخل محفظه احتراق و روی دریچه ها جمع شود ، فشار می تواند نسبتاً زیاد باشد ، و این باعث می شود که یک مقدار خوانده نادرست باشد.
  تا کنون دقیق ترین آزمایش وضعیت سیلندر ، آزمایش نشتی است. این آزمایش شامل استفاده از هوای فشرده شده به داخل سیلندر (از طریق سوراخ شمع ، در TDC روی ضربه فشرده سازی) و مشاهده میزان نشتی روی گیج است. مکانیک علاوه بر اینکه می تواند درصد نشتی را متوجه شود ، می تواند فرار هوا را از میل لنگ (ناشی از حلقه ها و پیستونهای فرسوده) ، اگزوز (ناشی از راهنمای سوپاپ اگزوز) و از طریق کاربراتور (که نشان دهنده دریچه ورودی بسته است) گوش دهد. راهنما )
  ۲-استوکس
  رینگ های پیستونی دومین زمان بسیار سخت تر از نمونه های چهار زمانه خود هستند. در دو زمانه ، حلقه ها باید از پورت های مختلف دیواره سیلندر عبور کنند: درگاه ورودی ، درگاه اگزوز و درگاه های انتقال.
  علاوه بر این ، فرایند احتراق دو بار در ثانیه رخ می دهد ، دو برابر ۴ زمانه که گرمای اضافی ایجاد می کند و در نهایت فرسوده می شود.
  آزمایش هایی مشابه آزمایش ۴ زمانه را می توان در زمان دوم (آزمایش های کنترل فشار و نشت) انجام داد. اگرچه در این آزمایشات وضعیت داخلی مشخص شده است ، اما به طور کلی بهتر است سر و سیلندر را از موتور بگیرید (یک کار نسبتاً آسان) و اجزای مختلف را با دقت اندازه گیری کنید.
  اندازه گیری اجزای داخلی
  موارد زیر باید با توجه به مشخصات سازنده اندازه گیری شود:
   پیستون برای تحمل ترخیص
   پیستون حلقه پایان پیستون
   سوراخ بیضی
  فشار سنج پیستون به راحتی حالت کشویی پیستون (در جهت صحیح آن) به داخل سیلندر با یک سنجه کالیبره شده بین دیواره و دیواره سیلندر است. بهتر است با یک سنج حساس نسبتاً کوچک مانند گیج ۰.۰۰۱ اینچ (۰.۰۰۰۰۴ – میلی متر) شروع کنید و به تدریج اندازه را افزایش دهید تا پیستون به سختی بلغزد. این اندازه گیری دوبرابر خواهد شد.
  شکاف انتهای حلقه پیستون با فرسایش بیشتر می شود. مکانیک ها باید تقریباً در سیلندر قرار بگیرند. (توجه: مهم است که هنگام انتخاب این انتخاب ، حلقه ها موازی با قسمت بالای سیلندر باشند). برای سنجش فاصله نهایی می توان دوباره از یک سنج حساس استفاده کرد.
  به طور معمول ، منافذ سیلندر به دلیل نوک پیستون هنگام عبور از بالا و پایین ، سایش می کنند. نتیجه این است که سوراخ سیلندر کمی بیضی می شود. بنابراین ، مکانیک باید قطر را از یک سمت به طرف دیگر با جلو و عقب سیلندر مقایسه کند. به طور کلی ، پیستون و حلقه ها بیشتر از سیلندر فرسوده می شوند ، اما بازسازی و حمل حلقه های پیستون جدید / جدید مهر و موم خوب و در نتیجه فشرده سازی خوب را تضمین می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *